شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب : ۱۲۸۰۵

رونمایی از «قلب سیمرغ» در موزه سینما

۰
رونمایی از «قلب سیمرغ» در موزه سینما
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی "سینماتجربی"، «قلب سیمرغ» که برای نخستین بار در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر روی پرده رفته بود، از روز سه شنبه ۱۵ اسفند ماه در گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد.
این فیلم که محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است، اولین انیمیشنی بود که موفق به حضور در جشنواره فیلم فجر شد. زنده یاد وحید نصیریان درباره حضور «قلب سیمرغ» در جشنواره گفته بود: اینکه سینمای ما برای اولین بار و پس از سال ها توانسته یک انیمیشن سینمایی را در جشنواره بین المللی خود به نمایش در آورد، جشنواره بین المللی فجر را کمی به جشنواره های بزرگ دنیا که در آنها فیلم های انیمیشن در کنار دیگر فیلم های بلند نمایش داده می شوند، شبیه می کند.
در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» چنین آمده است: در آینده ای دور، میان انسان های کره زمین جنگی همه گیر در حال انجام است. در این میان، «سپنتا»، سعی دارد «مینو»، زن پا به ماهش را از این مهلکه بیرون برده و به غاری برساند که توسط نیروی «سیمرغ» از آن محافظت می شود. آنها نام فرزند خود را «رها» می گذارند درگیر و دار این جنگ، «اژدهاک» که در کوه دماوند به بند کشیده شده بود، آزاد می شود. رها پس از سال ها به جنگ اژدهاک می رود و با وجود کوچکیش بر اژدهاک پیروز شده و ناجی سرزمینش می شود
.بازیگرانی چون حمید فرخ نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه نژاد در ۲ نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیردال» صداپیشگی این انیمیشن را انجام داده اند.


ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما