دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب : ۱۲۷۸۱

«کوکو» بهترین فیلم انیمیشن جایزه بفتا 2018 شد

۰
«کوکو» بهترین فیلم انیمیشن جایزه بفتا 2018 شد
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی؛ مراسم هفتاد و یکمین دوره اعطای جوایز بفتا، شامگاه گذشته در سالن رویال آلبرت هال لندن برگزار شد و در بخش بهترین اثر انیمیشن، فیلم موزیکال «کوکو» COCO به کارگردانی مشترک «لی آنکریخ و دارلا اندرسون» موفق به کسب عنوان بهترین فیلم انیمیشن سال شد.
در خلاصه موضوع این فیلم انیمیشن آمده است: «میگوئل جوان علیرغم مخالفت نسل قدیمی خانواده‌اش با موسیقی، آرزوی تبدیل شدن به یک موسیقیدان برجسته نظیر ستاره مورد علاقه‌اش «ارنستو دلاکروز» را دارد. او با ناامیدی سعی در اثبات استعداد هنری خود دارد و پس از ملاقات و دوستی با هکتور، در مسیر دیگری قرار می‌گیرد...»
گفتنی است که دو رقیب انیمیشن COCO در کسب جایزه بفتا ۲۰۱۸، فیلم‌های «وینسنت دوست‌داشتنی» (دوروتا کوبیلا، هیو ولکمن، ایوان مک‌تاگارت) و «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» (کلود باراس، مکس کارلی) بودند که از کسب این جایزه مهم بازماندند.
فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی هم نامزد بهترین اثر غیر انگلیسی زبان این دوره از جوایز «بفتا» بود که البته جایزه این بخش به فیلم کره‌ای «کنیز» ساخته پارک چان ووک تعلق گرفت.
جایزه بهترین فیلم این مراسم بریتانیایی هم به فیلم انگلیسی «سه بیلبورد خارج از میزوری ابینگ» به کارگردانی «مارتین مک دونا» تعلق گرفت و «گیرمو دل تورو» با فیلم «شکل آب» که بیشترین نامزدی اسکار ۲۰۱۸ را یدک می‌کشد؛ تنها موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی بفتا شد!
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما