شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۱۲۷۳۲

دهمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن منتشر شد

۰
دهمین شماره فصلنامه تخصصی سینما انیمیشن منتشر شد
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی»، در این شماره از فصلنامه سینما انیمیشن، گزارشی از نهمین جشن انیمیشن سینمای ایران از دید دبیر، اعضای هیئت انتخاب و داوران می خوانیم.
در این شماره پرونده‌ای با عنوان «انیمیشن- مستند(۲)» منتشر شده که در آن شاهد مطالبی چون «له یا علیه مستند انیمیشن؟/آنابل هونس رو»، «مطالعه‌ای در بستر نرم‌افزار رتوشاپ/پل وارد»، «زیبایی‌شناسی انیمیشن و جهان مستند تعاملی/پل وارد» و «نگارش فیلم‌نامه برای مستند-انیمیشن/پل ولز» هستیم.
همچنین در بخش «حرفه: انیماتور» مطالبی پیرامون «هنری سیلک» منتشر شده است. این مطالب عبارتند از: «هنری سیلک: عاشق استاپ موشن/ترجمه و تألیف: خاطره کردکریمی»، «گفت‌وگو با هنری سیلک/تاشا رابینسن»، «نگاهی به کابوس پیش از کریسمس/تیلور ام.هال ماسییلو» و گزیده فیلم شناسی و جوایز
همچنین در بخش دیگری از این فصلنامه گفتگویی با سمانه شجاعی درباره انیمیشن «اکتسابات انتسابی» و معین صمدی درباره انیمیشن «جمشید، مرثیه‌ای بر یک اسطوره» انجام شده است.
در بخش «نقد و معرفی» نیز تحریریه این فصلنامه نگاهی به انیمیشن «بیسکوئیت‌هایی به شکل حیوانات»، «صدای خاموش» و «کوکو» و مروری بر «تادئو جونز و راز میداس شاه» و انیمیشن کوتاه «لو» داشته‌اند.
تجربه‌گرایی بخش دیگری از سرفصل‌های این مجله است. در این بخش مطالبی تحت عنوان «روایت اوتوبایوگرافیک در انیمیشن‌های کوتاه/ یوان ایکرسلی»، «لارنس جردن: تولد یک رؤیا/ کریستین وراس» و «گفت‌وگو با مهدی شیری درباره فیلم «طبیعت بی‌جان»/ مریم کتان فروش» منتشر شده است.
پایان بخش این فصلنامه بخش‌های «کارگاه»، «فیلم‌نامه»، «گالری» و «درباره» است. «داستان تصویری/ ژان ان رایت»، فیلم‌نامه «اکتسابات انتسابی» و «جمشید، مرثیه‌ای بر یک اسطوره»، گالری از تصاویر «یال و کوپال» و «جمشید، مرثیه‌ای بر یک اسطوره»، گفت‌وگو با بابی بک مطالبی هستند که در این چهار بخش گنجانده شده‌اند.
فصلنامه تخصصی انیمیشن به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و زیر نظر شورای سردبیری، منتشر می‌شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما