شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب : ۱۲۶۱۱

برخی فیلمسازان برای حضور در بخش بلند به فیلمشان لطمه زدند

۰
برخی فیلمسازان برای حضور در بخش بلند به فیلمشان لطمه زدند
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، علیرضا حسینی مشاور دبیر جشنواره با اشاره به این که جشنواره یازدهم با کسب تجربه از دوره های قبل برگزار شده گفت: هر جشنواره مقداری تغییرات را تجربه می کند. به خصوص در سینمای مستند که دائما در حال تجربه شدن است و نسلی از فیلمسازان جوان در آن حضور پیدا می کنند. مثلا حذف بخش کوتاه و دو بخشی شدن جشنواره به نیمه بلند و بلند ایده ای بود که امسال اجرا شد. این ایده برای برخی فیلم ها جواب داده و برای برخی هم جواب نداده است.
او تاکید کرد: چون شاهد بودم که برخی از فیلم ها برای آنکه وارد بخش بلند شوند بی جهت طولانی شده اند. در حالی که اگر کوتاه تر می شدند به مراتب فیلم های بهتری بودند.
حسینی با اشاره به این که پیش از این هم چنین مشکلی را در بخش مستندهای بلند دیده بود گفت: زمانی هم که مستندهای بلند از ۶۰ دقیقه به بالا بود هم برخی از فیلمسازان تلاش می کردند به زور خودشان را در این بخش جای دهند و به این دلیل لطمه می خوردند. در این دوره از جشنواره، چنین اتفاقی برای فیلم های کوتاه رخ داده است. البته این مشکلی نیست که ما فقط در سینمای مستند با آن مواجه باشیم، در سینمای داستانی هم چنین روندی را شاهد هستیم. برخی از فیلمسازان مشهورهستند که تازه وقتی یک ساعت از فیلمشان را کم می کنیم می توانیم از آن لذت ببریم.
او درباره جشنواره سینما حقیقت بیان کرد: در جشنواره امسال ما فیلم های بسیاری از تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی ایران داریم که به نظر می رسد برای جوانان آشنایی با چنین مضامینی جذاب باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما