دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب : ۱۲۵۱۵

میکل‌آنژ افغانستان به سینماحقیقت آمد!

۰
میکل‌آنژ افغانستان به سینماحقیقت آمد!
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، محمد صفا پیرامون محتوای تازه‌ترین فیلم خود گفت: این مستند درباره‌ی یک هنرمند مجسمه‌ساز افغان به نام علیخان عبداللهی است که از سال ۶۸ به ایران مهاجرت کرده و در تهران مشغول به‌ کار شده‌ بود.
وی ادامه داد: این هنرمند مثل اغلب هنرمندانِ خودآموخته داستان جالبی دارد. جالب از این جهت که چگونه و چطور به ‌کار هنری پرداخته ‌است و در این مسیر شاید هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کرده که روزی آثار او در مراکز معتبر داخلی و خارجی به نمایش گذاشته ‌شود.
صفا درباره اهمیت سوژه این مستند، توضیح داد:‌ این مجسمه‌ساز در دوران طالبان شاهد فروریختن و تخریب مجسمه بودا در بامیان افغانستان بوده‌ است و حالا خود، مجسمه‌سازی موفق محسوب می‌شود.
این مستندساز با اشاره به شیوه ساخت مستند «میکل‌آنژ افغانستان» گفت:‌ صداقت و سادگی شخصیت علیخان لحن صمیمانه‌ای به فیلم داده است و امیدوارم مخاطبان نیز با فیلم ارتباط خوبی برقرار کنند و فیلم را دوست داشته باشند. محور اصلی این مستند زندگی و آثار این مجسمه‌ساز است که سعی کردیم مخاطب را با زندگی و آثار او همراه کنیم.
صفا درباره‌ی اهمیت برگزاری جشنواره سینماحقیقت هم گفت: سینماحقیقت در این سال‌ها توانسته به یک رویداد مهم و معتبر در سینمای مستند ایران تبدیل شود و شور و هیجانی در بین مستندسازان برای شرکت و نمایش فیلم در جشنواره ایجاد کند. مخاطبان جدی سینمای مستند، سالن‌های نمایش این جشنواره را پُر می‌کنند که این امر نشان از جایگاه مهم سینمای مستند و جشنواره سینماحقیقت دارد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما