چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۲
کد مطلب : ۱۲۴۸۹

وضعیت تالاب جازموریان را در سینماحقیقت ببینید

۰
وضعیت تالاب جازموریان را در سینماحقیقت ببینید
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلمساز پیرامون ساخت مستند ۳۳ دقیقه‌ای «تالاب جازموریان» که تولید آن ۶ سال به طول انجامیده است، گفت: «در ۴۰۰ کیلومتری جنوب شهر کرمان و هم مرز با سیستان، تالاب جازموریان واقع شده است. پس از احداث سد جیرفت در دهه ۷۰ دریاچه جازموریان رفته رفته رو به خشکی نهاد و تبدیل به کانون ریزگرد شد. در پی آن اهالی اقدام به مهاجرت کردند اما برخی دیگر به امید شکوه گذشته باقی ماندند و با سختی‌ها کنار آمدند تا اینکه در زمستان ۹۵ به آرزوی خود رسیدند.»
عوامل تولید فیلم مستند «تالاب جازموریان» عبارتند از: پژوهشگر، فیلمبردار، کارگردان و تهیه‌کننده: فرهنگ خاتمی؛ صدابردار: و صداگذار: محسن اخلاقی؛ تدوینگر: مرضیه پیمانی؛ نویسنده گفتار متن و دستیار کارگردان: شروین خاتمی؛ گوینده: امیرمشتاق رودساز؛ آهنگساز: فواد توحیدی؛ مدیر تولید: علی‌بخش فقیرشاهی؛ تهیه شده در: شبکه کرمان
این فیلم که ساخت آن از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ به طول انجامیده، برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.
فرهنگ خاتمی متولد سال ۱۳۴۷ در مراغه و ساکن کرمان است. وی از سال ۱۳۶۵ به فیلمسازی روی آورده و تاکنون ۴۲ فیلم را کارگردانی کرده است. از جمله این آثار می‌توان به فیلم‌های ۸ میلیمتری ذکر خنجر و اولین صعود، ۱۶ میلیمتری جوپار، یخدان‌های کرمان، غار طرنگ، فیلم سینمایی «تنور» بر اساس قصه‌ای از هوشنگ مرادی‌کرمانی، مجموعه مستند ۲۲ قسمتی کوهستان‌های کویر، مستندهای بلند امداد در تاریکی، زیر آسمان کویر، دشت لوت و... اشاره کرد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما