چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب : ۱۲۳۴۵

رقابت فیلم کوتاه «چند گره دورتر» در جشنواره کورک ایرلند

۰
رقابت فیلم کوتاه «چند گره دورتر» در جشنواره کورک ایرلند
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "سینما تجربی"، به نقل از سایت جشنواره، فیلم کوتاه «چند گره دورتر» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در جشنواره کورک که به عنوان یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های بین‌المللی جهان و از جشنواره های مورد تایید آکادمی اسکار است نمایش داده می شود.

این جشنواره در سال ۱۹۵۶ در شهر کورک ایرلند تاسیس شده و سالانه بیش از ۲۰۰ فیلم بلند، کوتاه و مستند را از سرتاسر جهان به نمایش می‌گذارد و علاوه بر بخش رقابتی، دارای بخش‌های مختلف چون بازار، ورکشاپ و ... است.

داستان فیلم «چند گره دورتر» چنین است: حاج حبیب دیروز مرده و حالا هاشم پسر بزرگش که سال‌هاست جزیره را ترک کرده آمده تا جنازه پدرش را به بندر ببرد چون دلش نمی‌خواهد هیچ وابستگی ای به جزیره‌ای داشته باشد که این روزها مورد مناقشه کشورهای دور و برش است. در نهایت عطیه خواهر هاشم با او درگیری پیدا می کند، اما هیچ کس جلودار او نیست....

منصور فروزش فیلمساز کوتاه در چندین جشنواره بین المللی داور بخش فیلم کوتاه بوده است و فیلم هایش در کشورهای مختلفی به نمایش درآمده‌اند که بنگلادش، استرالیا، اسپانیا، بحرین، ترکیه، فرانسه، ایتالیا، آمریکا، برزیل، چین و... از جمله آنها هستند.

شصت و دومین جشنواره بین‌المللی کورک ۱۰ تا ۱۹ نوامبر ۲۰۱۷ برابر با ۱۹ تا ۲۸ آبان در شهر کورک ایرلند برگزار خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما