کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

هنر نگاه کردن «جان برجر» در سینماحقیقت

1 آبان 1396 ساعت 13:06

فیلم مستند «جان برجر یا هنر نگاه کردن» به کارگردانی «کوردلیا دووراک» در بخش پرتره‌ی یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این فیلم مستند به مناسبت نودمین سالگرد تولد «جان برجر» نویسنده و منتقد مشهور هنری با بیش از ۵ دهه سابقه‌ی خلق آثار خلاقانه ساخته شده است؛ این که چگونه نقاشی‌ها به داستان و داستان‌ها تبدیل به تصاویر می‌شوند...
مستند «جان برجر یا هنر نگاه کردن» تولید سال ۲۰۱۶ آلمان به کارگردانی «کوردلیا دووراک» است که پیش از این در جشنواره‌های مهمی نظیر ایدفا هم به نمایش درآمده است.

«جان برجر» هنرمند داستان‌نويس، شاعر و نقاش انگليسی كه نويسنده رمان‌های جی (۱۹۷۲ برنده جايزه ادبی بوكر)، از آ تا ايكس (۲۰۰۸)، نقاشی از زمانه ما (۱۹۵۸)، آزادی كوركر (۱۹۶۴) و ده‌ها كتاب شعر و نمایشنامه است، در سال ۲۰۰۹ موفق به كسب جايزه قلم طلايی انجمن نويسندگان جهانی شده است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.


کد مطلب: 12335

آدرس مطلب :
http://www.cinematajrobi.ir/news/12335/هنر-نگاه-کردن-جان-برجر-سینماحقیقت

سینما تجربی
  http://www.cinematajrobi.ir