دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
کد مطلب : ۱۲۱۰۹

فراخوان شرکت در کارگاه‌های سینمای مستند باستان‌شناسی منتشر شد

۰
فراخوان شرکت در کارگاه‌های سینمای مستند باستان‌شناسی منتشر شد
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این کارگاه‌ها برای آگاهی و آشنایی باستان‌شناسان با ماهیت و مفاهیم فیلم مستند باستان‌شناسی و روش‌های ساخت آن و ضرورت تولید فیلم‌های مستند باستان‌شناسی برگزار می‌شود. ضمن این که در این کارگاه‌ها، مستندسازان هم با تعریف فیلم‌های مستند باستان‌شناسی و نحوه تولید این فیلم‌ها در محوطه‌های باستانی آشنا می‌شوند.
در این برنامه آموزشی، باستان‌شناسان و مستندسازان به اتفاق هم و با هدف هم‌اندیشی در کلاس‌ها حضور خواهند داشت.
شرایط عمومی شرکت در این کارگاه‌ها، آشنایی با مفاهیم علم باستان‌شناسی و مفاهیم سینمای مستند است.
عناوین کارگاه‌های سینمای مستند باستان‌شناسی به این شرح است: آشنایی با فیلم مستند باستان‌شناسی در جایگاه سند و تهیه‌کنندگی و کارگردانی در فیلم مستند باستان‌شناسی؛ آشنایی با چگونگی پژوهش در فیلم مستند باستان‌شناسی؛ آشنایی با فیلم‌برداری در فیلم مستند باستان‌شناسی؛ آشنایی با تدوین و صدا و استفاده از اسناد در فیلم مستند باستان‌شناسی
در حوزه باستان‌شناسی، مستندسازان در کنار باستان‌شناسان با سر‌فصل‌های ذیل آشنا می‌شوند: مفاهیم و تعاریف باستان‌شناسی؛ روند شکل‌گیری محوطه‌های باستانی؛ سرشت و چیستی مواد باستان‌شناختی؛ باستان‌شناسی و هویت فرهنگی
زمان و مکان برگزاری این کارگاه‌ها از ۱۰ مهر تا ۱ آبان‌ماه ۹۶ (هفته‌ای دو جلسه، صبح و عصر روزهای دوشنبه) در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری است.
هزینه شرکت در این کارگاه‌ها هم دو میلیون ریال اعلام شده است.
گفتنی است: متقاضیان شرکت در کارگاه‌های سینمای مستند باستان‌شناسی می‏بایست فرم ثبت‌نام را به صورت اینترنتی روی وب‌سایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نشانی www.defc.ir تکمیل نمایند.
از آنجا که ظرفیت‌ کارگاه‎ها محدود است، اولویت با افرادی است که در ثبت‌نام پیش قدم هستند.
به شرکت‌کنندگان در این کارگاه‎ها از سوی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، گواهی شرکت داده خواهد شد.
متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با واحد تحقیقات و آموزش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (تلفن ۸۸۵۲۸۳۱۷) تماس حاصل نمایند.

دریافت برنامه کارگاه مستند باستان شناسی
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما