دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب : ۱۲۱۰۵

آثار برگزیده جشن مستقل سینمای مستند را از تلویزیون پخش می‌کنیم

۰
آثار برگزیده جشن مستقل سینمای مستند را از تلویزیون پخش می‌کنیم
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی " سینما تجربی " به نقل از خبرگزاری تسنیم، سلیم غفوری مدیر شبکه مستند درباره‌ ویژگی های جشن مستقل سینمای مستند امسال که دو شب قبل برگزار شد، گفت: به نظرم بزرگ‌ترین تغییری که امسال داشتیم، مستقل شدن جشن مستند از جشن سینما بود و در واقع سینمای مستند یک هویت مستقل در خانه سینما پیدا کرد.
وی افزود: در سال‌های پیش که این جشن با جشن خانه سینما یکی بود، سینمای مستند در زیر سایه جشن خانه سینما قرار می‌گرفت و ‌به لحاظ رسانه‌ای و ضریب که سینمای مستند باید می‌گرفت، بازخورد کمتری پیدا می‌کرد. همین که این بخش مستقل و جدا شد، باعث می‌شود که در فضای رسانه توجه بیشتری را بگیرد و مستندسازان مورد توجه قرار بگیرند. امیدوارم که به تدریج این مسیر ادامه پیدا کند و سینمای مستند جایگاه اصلی و واقعی خود را بیش‌تر از گذشته در فضای هنری و رسانه‌ای کشور پیدا بکند.
غفوری به رویکرد حمایتی شبکه مستند از آثار برگزیده در جشن مستقل سینمای مستند اشاره کرد و گفت: خیلی از آثاری که توانستند در این‌جا جایزه بگیرند، تهیه‌کننده شخصی ندارند و خیلی از آن ها در ارگان‌های مختلف تولید شده‌اند. این آثار عمدتا یا برای مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند، یا برای حوزه هنری هستند و یا برای خود تلویزیون است. ما تقریبا با همه‌ این مجموعه‌ها تعامل بسیار خوبی داریم و آن ها را پخش خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: هم چنین این نکته برای آثار مستقل نیز وجود دارد و ما در سال گذشته تعداد زیادی از آثار مستقل را خریداری کردیم و ضمن تهیه نسخه تلویزیونی، آن‌ها را پخش کردیم. در جاهایی هم که آثار ارگانی بوده است، تلاش داشتیم تا با تعامل با آن ارگان زمینه پخش آثار را فراهم کنیم. در برنامه به اضافه مستند مخاطبین بر این موضوع صحه خواهند گذاشت چرا که خیلی از آثاری که در شرایط عادی نمی‌توانستیم پخش کنیم را پخش کردیم. ان‌شاالله این روند از این به بعد هم ادامه خواهد داشت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما