يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب : ۱۲۰۱۹

مسئولیت جشنواره سلامت وساطت بین هنرمندان و پزشکان است

۰
مسئولیت جشنواره سلامت وساطت بین هنرمندان و پزشکان است
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی " سینما تجربی" به نقل از روابط عمومی دومین جشنواره فیلم سلامت،محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی گفت: جشنواره فیلم سلامت نمونه ای از سیاست‌هایی است که ما در سینما به آن توجه خواهیم داشت. سینما یک رسانه فراگیر و تاثیرگذار است که هر جامعه و کشوری از این نعمت برخوردار نیست. این نعمتی است که به یمن وجود هنرمندان با انگیزه ایرانی نصیب کشور ما شده و با توجه به پیشینه فرهنگی ایران، سینمای ما به سرعت خود را در بین سینماهای برتر دنیا قرار داده است.
وی ادامه داد: سینمای ایران باید گام‌های بعدی را با همین سرعت بردارد. می‌بایست بیش از گذشته به روز باشیم و در سینما به وجوه کارشناسی بیشتر توجه کنیم. جشنواره سلامت مسئولیت وساطت بین حوزه سینما و رسانه را در جهت ارتقای سطح آگاهی جامعه نسبت به موضوع سلامت روان و جسم عهده دار است.
حیدریان افزود: نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی را دنبال می‌کنم؛ نشست‌های مشترکی که سینماگران و پزشکان برگزار می‌کنند و امکاناتی را که وزارت بهداشت در اختیار سینماگران قرار داده است. این همان اتفاقاتی است که ما در سازمان سینمایی به دنبال آن هستیم.
وی ادامه داد: باید امکانات کارشناسی را در دسترس فیلمسازان قرار دهیم و از این جهت جشنواره فیلم سلامت پیشگام است. امیدوارم همین مسیر رشد با شتاب بیشتر پیش رود و سینماگران هم اشتیاق بیشتری برای کسب اطلاعات کارشناسانه داشته باشند.
رئیس سازمان سینمایی در مورد بیان برخی مسائل پزشکی خاص در سینما گفت: هر مسئله درستی را به همه و به هر شیوه‌ای نمی‌توان در جامعه بیان کرد. پزشکان یک مسئله را در اتاق تشریح با دانشجویان به یک صورت مطرح می‌کنند، موضوعات عمومی را به گونه‌ای دیگر بیان می‌کنند و بخشی از مسائل را هم به افراد مشخص به شکلی دیگر انتقال می‌دهند.
وی افزود: برای انتخاب مخاطب ما در حال دنبال کردن تعیین سن برای فیلم‌ها هستیم ما به سرعت این نقص سینما را جبران خواهیم کرد. تا آداب و عادات فرهنگی جامعه حل نشود نمی‌توان برخی مسائل را بیان کرد. اول باید ظرفیت در مخاطب ساخته شود. ما مشغول طی این دوره هستیم و هرساله تفاوت‌هایی در نوع پیام‌رسانی داریم.
دومین جشنواره فیلم سلامت از اول شهریور آغاز و پنجم شهریور با برگزاری مراسم اختتامیه به کار خود پایان می دهد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما