چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
کد مطلب : ۱۱۹۰۴

« جمعه قالی » برگزیده جشنواره فیلم کوتاه رضوی در شهر یزد شد

۰
« جمعه قالی » برگزیده جشنواره فیلم کوتاه رضوی در شهر یزد شد
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی " سینما تجربی" به نقل از خبرگزاری مهر، در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی قیاثی مدیرکل ارشاد استان یزد و دبیر جشنواره در سخنانی گفت: ما در پنج دوره اخیر شاهد رشد کمی و کیفی آثار بوده ایم و از آنجا که بازه زمانی تولید فیلم ها را از سال ۹۳ تا ۹۵ گذاشته بودیم، ۴۰۰ فیلم به دبیرخانه رسید که ۵۷ فیلم مورد داوری قرار گرفت که از بین آن ها برگزیدگان انتخاب شد.
علیرضا دهقان دبیر تخصصی دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی نیز در سخنان کوتاهی از همکاران که در ۸ ماه اخیر او را همراهی کردند تشکر کرد.
میرمحمدی استاندار یزد دیگر سخنران مراسم بود که از رشد کمی و کیفی آثار خبر داد و گفت: این فیلم ها توانسته اند سبک زندگی ائمه و به ویژه امام رضا (ع) را به ما بیاموزند و از آنجا که بشر امروز نیازمند داشتن الگویی انسانی و الهی است اهمیت فیلم هایی با مضمون رضوی بیش از پیش احساس می شود.
وی در پایان عنوان کرد: ما در این جشنواره با تنگ نظری روبرو نبودیم و جوانان توانستند توانایی های خود را به نمایش بگذارند.
فرهاد آییش نیز در سخنان کوتاهی خوشحالی خود را از ثبت شهر یزد در یونسکو ابراز کرد.
در این بخش از مراسم جوایز اهدایی از سوی بنیاد شهید استان یزد و جشنواره «نحج» عراق اهدا شد. بنیاد شهید استان یزد جایزه خود را به فیلم «انجماد عقربه» به کارگردانی عباس عمرانی اهدا کرد.
جشنواره «نحج» عراق ۲ جایزه یکی به فیلم «کاسکو» ساخته مجتبی قاسمی و یک جایزه به فیلم «تا سی سالگی» ساخته محمدعلی رخشانی اهدا کرد که بخشی از این جایزه دعوت به عراق و حضور در جشنواره بود.
سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران دیگر سخنران مراسم بود که در سخنانی بیان کرد: مشارکت ۹۰ درصدی مردم یزد در انتخابات ریاست جمهوری نشانه بلوغ مردم این شهر است.
وی افزود: سینمای کوتاه ظرفیت بسیار بالایی دارد و ما باید هر چه بیشتر از این سینما حمایت کنیم. امسال سال نهضت تولید محتوا در سازمان سینمایی است و ما نیز در انجمن این رویکرد را دنبال خواهیم کرد.
پس از صحبت های وی جوایز بخش فیلم کوتاه مستند به این شرح اهدا شد:
رتبه سوم: فیلم «پسرم» به کارگردانی محمدمهدی خالدی
رتبه دوم: فیلم «جمعه قالی» به کارگردانی مهدی اسدی
رتبه اول: فیلم «خطوط ناپیدا» به کارگردانی مهدی رخشانی
جوایز بخش فیلم کوتاه داستانی نیز به این شرح اعلام شد:
رتبه سوم: فیلم «باز هم سکوت» به کارگردانی راضیه سراجی
رتبه دوم: فیلم «جایی برای آرامش» به کارگردانی جمیل عامل صادقی
رتبه اول: فیلم «سازاد» به کارگردانی علیرضا سلمان پور
محمد آفریده از داوران این جشنواره که روی سن حضور داشت از مسئولان خواست حلقه تولید فیلم را بیش از گذشته حمایت کنند.
در ادامه جایزه بزرگ جشنواره با عنوان «کرامت انسانی» به فیلم «راه بی عبور» به کارگردانی محمدرضا حافظی اهدا شد.
همچنین جایزه ویژه هیأت داوران به فیلم «غلامرضا» به کارگردانی مصطفی امامی اهدا شد.
همچنین دبیر جشنواره ۲ جایزه ویژه به فیلم های «آز» به کارگردانی محمد مجلل و «سلام» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی اهدا کرد.
علیرضا دهقان دبیر تخصصی دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی در پایان مراسم گفت: مبلغ جوایز ما به ترتیب ۷۰، ۵۰، ۳۰ میلیون ریال و جایزه ویژه ۸۰ میلیون ریال بود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما