يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب : ۱۱۸۳۴

نمایش «اکتسابات انتسابی» و «بادسر» در جشنواره انیمیشن کرواسی

۰
نمایش «اکتسابات انتسابی» و «بادسر» در جشنواره انیمیشن کرواسی
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دهمین دوره جشنواره انیمیشن SUPERTOON از امروز (یکشنبه ۲۵ تیر ۹۶) در شهر «سیبنیک» کرواسی آغاز به کار کرده و فیلم‌های انیمیشن «اکتسابات انتسابی» ساخته «سمانه شجاعی» و «بادسر» به کارگردانی «امیرپویا افضلی‌پور» و «روح‌الله سعادتمند»، در دو بخش رقابتی این جشنواره روی پرده می‌روند.
«اکتسابات انتسابی» در بخش مسابقه فیلم‌های دانشجویی و «بادسر» هم در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه به نمایش درمی‌آیند. در جشنواره انیمیشن کرواسی، ۱۶۰ فیلم در ۵ بخش به رقابت می‌پردازند. این جشنواره تا روز ۳۰ تیرماه ادامه خواهد داشت.
داستان فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» درباره‌ی پیر پسری است که از وضعیت ظاهری و موروثی خود ناراضی بوده و تصمیم می‌گیرد به زندگی خود خاتمه دهد، اما خودکشی ناموفق او شرایط جدیدی را در زندگی‌اش ایجاد می‌کند. این فیلم یک تجربه‌ی جدید به روایت گروتسک (طنز تلخ) در انیمیشن با تصاویر رئال است.
در خلاصه داستان انیمیشن «بادسر» نیز آمده است: «صداها سبب بزرگ شدن سر انسان‌ها می‌شود. شخصیت اصلی این فیلم انیمیشن که صامت است، شب‌ها باد سرش را در بالنی تخلیه می‌کند و به آسمان می‌فرستد!»
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما