چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب : ۱۱۸۲۲

محمدعلی طالبی مستند «روز دستفروش» را می‌سازد

۰
محمدعلی طالبی مستند «روز دستفروش» را می‌سازد
طالبی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: «روز دستفروش» پیرامون دختری است که در یکی از میدان‌های شهر، گل‌های مصنوعی درست می‌کند و می‌فروشد. این دختر به وسیله این کار، زندگی خود و خانواده‌اش را تامین می‌کند.
وی ادامه داد: حدود چهار ماه است که با این سوژه آشنا شده‌ام و قرارداد ساخت آن را با مرکز گسترش امضا کردم. فیلمبرداری هم از دو هفته پیش آغاز شده و طبق قرارداد این مستند آبان‌ماه آماده نمایش می‌شود.
این فیلمساز با اشاره به خط داستانی مستند «روز دستفروش» تصریح کرد: همان طور که هر فیلمسازی نگاه خاص خود را به موضوع دارد و با این نوع نگاه به سوژه مورد نظر می‌پردازد، این مستند ۸۰ دقیقه‌ای هم حاصل نگاه من به این موضوع است. این نوع نگاه در اجرا مشخص می‌شود و خیلی نمی‌توان درباره آن حرف زد.
طالبی در پایان گفت: این روزها مشغول فیلمبرداری هستیم و تلاش داریم این فیلم را به یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت برسانیم.
عوامل تولید مستند بلند «روز دستفروش» عبارتند از: نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: محمدعلی طالبی، مدیر فیلمبرداری: آرش خزاعی، صدابردار: حبیب محمدی، مدیر تولید: لعیا پالیزبان، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
گفتنی است که محمدعلی طالبی با آخرین فیلم مستند خود «ننه حسن» موفق به کسب جایزه ویژه هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل هشتمین دوره جشنواره سینماحقیقت شده بود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما