شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹
کد مطلب : ۱۱۷۹۵

شبکه مستند خانه اصلی مستندسازان است

۰
شبکه مستند خانه اصلی مستندسازان است
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی " سینما تجربی" به نقل ازروابط عمومی جشنواره تلویزیونی مستند، اختتامیه فصل نخست و افتتاحیه فصل دوم جشنواره تلویزیونی مستند امروز ۱۷ تیر با حضور سلیم غفوری رئیس شبکه مستند، فرهاد ورهرام مستندساز پیشکسوت، مهدی میرتیموری دبیر جشنواره و اهالی رسانه در شبکه مستند برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مدیر شبکه مستند گفت: برگزاری این جشنواره در شبکه مستند ماحصل زحمات نسل جوان مستندساز است که در کنار بزرگان عرصه مستند رشد کرده و در داخل کشور و عرصه بین‌المللی حرف‌هایی جدی برای گفتن دارند. آن‌ها با آثارشان گام مؤثری در بیان فرهنگ و هنر کشور برداشته‌اند و اتفاقات تازه‌ای را رقم‌زده‌اند.
سلیم غفوری افزود: به دلیل کثرت جشنواره های متعدد، انتظار نداشتیم که این تعداد اثر خوب فرستاده شود و شاهد برگزاری جشنواره ای از فیلم های مستند با این کیفیت باشیم.
وی تصریح کرد: از دیگر نکات مثبت این جشنواره می توان به حضور مستندسازان جوان در اقصی نقاط کشور اشاره کرد، مستندسازانی که اگرچه کمتر شناخته شده اند اما آثار بسیار ارزشمندی دارند، یکی از اهداف اولیه ما شناخت همین جوانان بود و امیدواریم بعد از این بتوانیم با این افراد تعامل بهتری برقرار کنیم.
غفوری با بیان اینکه این جشنواره با نمایش آثار و رای مردم به پایان رسید، افزود: فصل دوم این جشنواره از امروز ساعت نوزده آغاز به کار خواهد کرد و تا پایان شهریور ادامه دارد.
وی افزود: آثار این فصل نیز روزهای زوج از ساعت ۱۹ تا ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می رود و آخر فصل داوری می شود.
مدیر شبکه مستند ادامه داد: در این مراسم از یک عمر فعالیت مستندسازی قدردانی می شود که به حق هر اثری که از او به نمایش درآمده، از ماندگارترین آثار سینمایی کشور است.
غفوری گفت: مجموعه مفصلی با این پیشکسوت عرصه مستند دردست تولید داریم و افتخار ما در دور جدید فعالیت شبکه مستند همکاری با مستندسازان جوان و بااستعداد و همچنین استفاده از تجربیات مستندساز پیشکسوت است. ما درواقع دو نسل جوان و پیشکسوت را در کنار هم داریم و شاهد پیشرفت سینمای مستند در کشورمان هستیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما