شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۱۱۶۶۹

ساخت انیمیشنی کوتاه با موضوع آسیب‌های جنگ بر کودکان

۰
ساخت انیمیشنی کوتاه با موضوع آسیب‌های جنگ بر کودکان
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی " سینما تجربی" به نقل از خبرگزاری مهر، شفیقه آسانی کارگردان عرصه انیمیشن درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: در حال ساخت یک اثر انیمیشن ۲ بعدی با موضوع جنگ هستم و می‌خواهم در آن تاثیرات منفی و آسیب هایی را که در جنگ به کودکان می رسد به تصویر بکشم. متاسفانه مساله جنگ و مشکلات آن سال‌هاست که ما را تحت تاثیر خود قرار داده است و هر روز شاهد جنگ جدیدی در جهان هستیم.
آسانی در ادامه گفت: هنوز اسمی برای این انیمیشن انتخاب نکردم و زمان تقریبی که برای آن در نظر گرفتم بین ۲ تا ۳ دقیقه است، این را هم باید عنوان کنم که برای ساخت این اثر به جای استفاده از فیلمنامه از یکسری طرح ذهنی و تصویری استفاده کردم.
وی عنوان کرد: بیشتر مشکلات در زمینه ساخت فیلم انیمیشن، هزینه تولید آثار است و از جایی که من به مجموعه‌ای وابستگی ندارم و مستقل هستم، برای تامین هزینه های تولید انیمیشن‌هایم مشکل پیدا می‌کنم.
کارگردان فیلم «رویای بیداری» افزود: من حتی برای پیدا کردن حمایت کننده‌ای برای ساخت انیمیشن‌هایم چندین بار به مجموعه‌های حامی آثار انیمیشن مراجعه کردم، ولی برای گرفتن یک بودجه کم باید مدت‌ها نامه‌نگاری و دوندگی می‌کردم و نتیجه آن هم مشخص نبود که آیا حمایت آنها را در پی دارد یا نه!
آسانی در پایان با تاکید بر اینکه تهیه‌کننده‌های انیمیشن عموماً ارگانی هستند تا شخصی اظهار کرد: بسیاری از ارگان‌ها برای پیشبرد اهداف خود و علایق شخصیشان به طور سفارشی حاضر به تامین هزینه های ساخت یک اثر می شوند که این مساله کارگردان‌ها را از هدف ها و ایده های اصلی خود دور می‌کند، به همین دلیل ترجیح می‌دهم برای انیمیشن های کوتاه از بودجه شخصی استفاده کنم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما