يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب : ۱۱۴۴۹

کارگردان «بزم رزم» پرتره‌ای از دکتر عبیدی می‌سازد

۰
کارگردان «بزم رزم» پرتره‌ای از دکتر عبیدی می‌سازد
وی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی گفت: ابتدای همین هفته ساخت مستند «دکتر عبیدی» قطعی شد و به زودی مراحل تحقیق این مستند را آغاز می کنیم.
این مستندساز پیرامون دلیل انتخاب این موضوع توضیح داد: ساخت پرتره از دکتر عبیدی به من سفارش شد. از آن جایی که شخصاً به ساخت مستندهای تاریخی علاقمند هستم و صنعت داروسازی هم برایم جذاب است، کارگردانی و تهیه‌کنندگی آن را پذیرفتم. البته من پیش از این هم درباره‌ی دکتر اعتماد مستندی با نام «من اکبر اعتماد اتم می‌شکنم» ساخته بودم.
«غلامعلی عبیدی» بنیان‌گذار لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی -نخستین کارخانه داروسازی در ایران- و بنیان‌گذار کارخانه فارم دکتر عبیدی در ازبکستان است. وی در ۲۸ شهریور سال ۱۳۸۳ در اوج افتخار ملی و با عنوان «پدر صنعت داروسازی ایران» بر اثر بیماری قلبی در بیمارستان توس تهران درگذشت.
گفتنی است: سیدوحید حسینی متولد ۱۳۶۳ و تحصیلکرده کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی است. او ساخت مستندهایی چون «من اکبر اعتماد اتم می‌شکنم»، «منِ او»، «دست به مهره»، «صوفی»، «پهلوانِ رنج»، «پروازِ آرزو»، «آن‌ها»، «شیخ حسین»، «رازِ تشنگی»، «پژواک»، «زائر» و «بزم رزم» را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.
وی با مستند «بزم رزم» تندیس بهترین پژوهش و صدا در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» و سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر را بدست آورده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما