يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
کد مطلب : ۱۱۴۴۶

«۱۴۴۴» درباره آثار مخرب انسان‌ها بر طبیعت است

۰
«۱۴۴۴» درباره آثار مخرب انسان‌ها بر طبیعت است
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی " سینما تجربی" به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی باقری  درباره جدیدترین فعالیت های خود گفت: در حال حاضر مشغول ساخت مستندی با عنوان «۱۴۴۴» که درباره تاثیرات مخرب انسان ها روی محیط زیست است، هستیم. به همین منظور ما سفرهایی به گرگان، شیراز، گیلان و ... داشتیم و از زیبایی های طبیعت این نقاط فیلمبرداری کرده ایم.
وی افزود: ما در این مستند در کنار نشان دادن زیبایی های طبیعت، تصاویری از کلاغ ها را نیز انعکاس داده ایم. کلاغ در فرهنگ ما سمبل خبرچینی است و ما در «۱۴۴۴» نشان می دهیم که این کلاغ می خواهد به مردم خبر آلودگی طبعیت و آثار مخرب رفتارهای آنها را بدهد.
این کارگردان عنوان کرد: در حال حاضر ۷۰ درصد از فیلمبرداری و تدوین این اثر به پایان رسیده است زیرا ما همزمان با فیلمبرداری، کارهای تدوین را هم انجام می دادیم و فکر می کنم تا تابستان کارهای ساخت «۱۴۴۴» به پایان برسد.
باقری اظهار کرد: ایده اولیه ساخت این اثر زمانی به ذهن من رسید که خبر سوختن ۱۴۴۴ درخت را در آتش سوزی کشور برزیل شنیدم از همین رو تصمیم به ساخت این مستند گرفتم از طرفی ۱۴۴۴ دقیقه هم طول کشید تا طرح این اثر کامل شود به همین دلیل نام این مستند را «۱۴۴۴» گذاشتیم.
وی بیان کرد: وقتی که من در جنگل نور بودم دیدم که در کنار درختی مقدار زیادی زباله ریخته شده است و چند کلاغ دور آن زباله ها جمع شده اند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مستند «۱۴۴۴» به گونه ای عمل کنیم که این کلاغ ها به مردم بگویند که جنگل خانه ما است و شما با رفتارهای اشتباهتان زندگی ما را نابود کرده اید.
باقری در پایان اظهار کرد: در نظر داریم مستند «۱۴۴۴» را در جشنواره های ایرانی و خارجی به نمایش بگذاریم و از طرفی مشغول رایزنی با شبکه مستند برای نمایش این اثر در آن هستیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما