چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : ۱۱۱۹۲

صادقی: جشنواره فیلم فجر باید تکلیفش را با مستند روشن کند

۰
صادقی: جشنواره فیلم فجر باید تکلیفش را با مستند روشن کند
سعید صادقی کارگردان میتند «کویرس؛ وطن کوچک من» در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سینماتجربی با اشاره به سانس اکران مستند در دوره‌های گذشته جشنواره فجر تصریح کرد: سال‌های گذشته نمایش فیلم‌ها از صبح آغاز می‌شد و به همین دلیل در سانس‌های بعد فضای سالن شلوغ‌‎تر بود و مخاطبان سینمای مستند بیشتر بودند، اما امسال اکران فیلم‌ها با سینمای مستند آغاز می‌شد و انگیزه‌ای از سوی اهالی رسانه برای تماشای فیلم‌های مستند وجود نداشت.
کارگردان «کویرس؛ وطن کوچک من» ادامه داد: متاسفانه امسال استقبال چندانی از فیلم‌های مستند نشد و اگر بلیت‌های تک‌سانس نبود، فیلم‌ها با حضور حداقل مخاطبان اکران می‌شدند.
وی با اشاره به اکران مستندش در برج میلاد خاطرنشان کرد: «کویرس؛ وطن کوچک من» قرار بود اولین نمایش عمومی خود را در برج میلاد تجربه کند و ما نگران بودیم که با توجه به ساعت اکران، امکان دیده شدن آن فراهم نشود، اما با اطلاع‌رسانی مناسب و خبررسانی فضاهای مجازی استقبال از فیلم راضی‌کننده بود.
صادقی در پایان تاکید کرد: هر اتفاقی که باعث دیده شدن سینمای مستند شده و کمک کند این سینما جدی‌تر گرفته شود، اتفاق مفید و مبارکی است. گله ما به نمایش فیلم به این معنا نیست که سینمای مستند در جشنواره فیلم فجر حضور نداشته باشد؛ در واقع راه پیدا کردن سینمای مستند به جشنواره فجر اتفاق ارزشمندی است که باید آن را تقویت کنیم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما