شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۱۰۶۹۱
نمایش آخرین فیلم مرحوم «حامد خسروی» در دهمین جشنواره سینماحقیقت؛

نجفی‌راد: تدوین «میراث گمشده» بدون حضور کارگردان دشوار بود

۰
نجفی‌راد: تدوین «میراث گمشده» بدون حضور کارگردان دشوار بود
وی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار داشت: من این کار را پذیرفتم، اما چون کارگردان حضور نداشت، تدوین زمان‌بر بود. البته ذهنیتی درباره‌ی آخرین فیلم حامد خسروی نداشتم و براساس صحبت‌های خانواده وی و تماشای راش‌های فیلم به ایده‌ای دست یافتم. آدم‌های فیلم به چند زبان تالشی و ترکی حرف می‌زدند و به همین دلیل باید افرادی را پیدا می‌کردیم که به این زبان‌ها آشنایی داشته باشند. از سوی دیگر چون من با تیم تولید «میراث گمشده» ارتباطی نداشتم احساس می‌کردم فیلم نیمه تمام است.
او با اشاره به این که تدوین‌گر اصلی فیلم «میراث گمشده» هم همراه حامد خسروی دچار سانحه رانندگی شد و یک هفته بعد درگذشت، تصریح کرد: من بر اساس سابقه همکاری که با حامد داشتم تدوین فیلم را جلو بردم، اما کار دشواری بود و با وجود این که مدت زمان فیلم کوتاه بود، زمان زیادی برای تدوین آن اختصاص دادم.
نجفی‌راد در پایان، پیرامون موضوع فیلم «میراث گمشده» توضیح داد: این فیلم قاچاق عتیقه در روستایی در تالش را به تصویر می‌کشد. در این روستای کوچک و اطراف آن آثار باستانی و قبرهای قدیمی بسیاری وجود دارد و مردم با کنکاش در این زمین‌ها، اشیای عتیقه را می‌یابند و به صورت قاچاق می‌فروشند.
مستند «میراث گمشده» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که در دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی خواهد شد.
گفتنی است که حامد خسروی روز ۱۷ مهر ۱۳۹۳ طی حادثه‌ی رانندگی در بندرانزلی درگذشت. در کارنامه‌ی فیلمسازی او، آثار موفقی چون راند ۲۰۵، چراغ‌پشتان و ترانه اندوهگین کوهستان به چشم می‌خورد که جوایز زیادی از جشنواره‌های مختلف برای این مستندساز فقید به دنبال داشت.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما