شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۱۰۴۵۰
طباطبایی‎نژاد:

آثار تولید شده در مرکز گسترش حاصل ایده فیلمسازان است

۰
آثار تولید شده در مرکز گسترش حاصل ایده فیلمسازان است
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی» به نقل از مهر، سید محمدمهدی طباطبایی نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دبیر جشنواره «سینمای حقیقت» در پاسخ به اینکه چه تعداد از آثاری که به این جشنواره می‌آیند از تولیدات مرکز هستند، گفت: دبیرخانه جشنواره «سینما حقیقت» تا امروز اسامی آثاری که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی متقاضی حضور در جشنواره هستند، اعلام کرده است و این در حالی است که تعداد ۳۰۰ فیلم هم به صورت مستقل به دبیرخانه رسیده که هنوز نام آنها اعلام نشده است.

وی ادامه داد: مهلت تحویل آثار به دبیرخانه جشنواره تا ۱۵ مهرماه در نظر گرفته شده است و ما آماده پذیرش تمام آثاری هستیم که در سراسر ایران تولید می شود. بعد از پایان مهلت تحویل آثار هیات انتخاب وارد عمل می شود و از میان فیلم های ارسالی تعدادی را برای حضور در جشنواره انتخاب می‌کنند و در این میان امکان دارد بسیاری از فیلم هایی که تا امروز نام آنها اعلام شده است برای حضور در جشنواره انتخاب نشوند.

دبیر دهمین جشنواره «سینما حقیقت» در پاسخ به این پرسش که چند درصد از مستندهایی که به جشنواره راه پیدا می کنند تولید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است، توضیح داد: معمولا در هر دوره از جشنواره حداکثر ۳۵ درصد آثار، تولید مرکز گسترش است و غالبا بیشتر از این میزان نبوده است. این را هم باید بگویم که آثار تولید سفارشی در این مرکز بسیار محدود است و معمولا فیلمسازان دغدغه ها و سوژه‌های خود را با ما در میان می گذارند و ما از آنها حمایت می کنیم.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پایان با اشاره به اینکه به ندرت پیش می آید که یک اثر سفارشی در این مرکز تولید شود، تاکید کرد: بیشتر آثار تولید شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی حاصل ایده و پیشنهاد فیلمسازان است و می توان گفت ما تنها نقش حمایت کننده را داریم.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما