دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴
کد مطلب : ۱۰۴۱۷
هشتمین جایزه مستند «اوسیا» در جشنواره رضوی اهدا شد

دهقان: این جایزه عنایت امام رضا(ع) بود

۰
دهقان: این جایزه عنایت امام رضا(ع) بود
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی»، دهقان در گفتگویی پیرامون دریافت هشتمین جایزه خود از جشنواره رضوی اظهار داشت: این عنایت امام رضا(ع) بوده و حس خوبی است که بعد از مدت‌ها در شهر خودم دیده شدم و لذت بردم که هشتمین جایزه «اوسیا» را از جشنواره رضوی گرفتم. امیدوارم این جایزه برکتی باشد برای حضورهای بین‌المللی این فیلم و دریافت جوایز بیشتر از جشنواره‌های مختلف.

وی درباره‌ی علت توجه داوران جشنواره رضوی به مستند «اوسیا» که در ارتباط مستقیم با مضامین فرهنگ رضوی نیست، تصریح کرد: چند سال است که جشنواره رضوی با کمبود سوژه در بخش فرهنگ رضوی روبرو شده است و مسئولان برای تشویق فیلمسازان، بخشی را با عنوان سبک زندگی در نظر گرفتند. اضافه شدن بخش «سبک زندگی» به جشنواره رضوی باعث شده تا فیلم‌هایی با موضوعات فراگیرتر در این جشنواره به نمایش گذاشته شوند.

دهقان با اشاره به موضوع فیلمش گفت: «اوسیا» درباره‌ی قنات «زارچ» طولانی‎ترین قنات خاورمیانه است که به تازگی از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در یوسنکو به ثبت رسیده است، اما این فیلم درباره‌ی مرگ قنات حرف می‌زند و این موضوع به بی‌توجهی مسئولان صنایع و سبک زندگی نادرست در یزد برمی‌گردد.

این مستندساز در پایان افزود: تلاشی که گروه تولید برای ثبت لحظات ماندگار در طولانی‌ترین قنات دنیا به طول ۸۴ کیلومتر و آلوده به آب فاضلاب انجام دادند، قابل ستایش است و خوشحالم که عنایت امام رضا(ع) جایزه جشنواره رضوی به فیلم «اوسیا» رسید.

شایان ذکر است مستند «اوسیا» تاکنون موفق به دریافت جوایزی از جمله جایزه «بحران آب» نهمین دوره «سینماحقیقت»، جایزه بهترین پژوهش سومین دوره جشنواره «سماء»، جایزه بهترین مستند جشنواره «نهال»، جایزه بهترین مستند جشنواره بین‌المللی هنر و صنعت اصفهان، دریافت جایزه بهترین کارگردانی بخش «بین‌الملل» و جایزه بهترین فیلم بخش «ملی» جشنواره «سبز» و جایزه بهترین فیلم جشنواره «بهار» شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما