شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : ۱۰۴۰۰
برگزاری آیین پایانی یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه رضوی یزد؛

جایزه اول بخش مستند به «پدر، مادر، علی، رضا و من» رسید

۰
جایزه اول بخش مستند به «پدر، مادر، علی، رضا و من» رسید
 به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینماتجربی»، در این مراسم که شامگاه پنجشنبه (21 مردادماه) در استان یزد برگزار شد، علاوه بر فلیمسازان و هنرمندان، حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور و معاون وزیر، میرمحمدی استاندار یزد، علی غیاثی ندوشن مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و دبیر جشنواره یازدهم، سیدمحمد مهدی طباطبایی نژاد مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فرید فرخنده‎کیش رئیس انجمن سینمای جوان ایران، طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار، تابش نماینده مردم اردکان در مجلس و اعضای هیئت داوران و نمایندگان هیئت انتخاب حضور داشتند.
علی غیاثی ندوشن این مراسم را با قرائت پیام وزیر به جشنواره های بین المللی امام رضا (ع) آغاز کرد. دبیر جشنواره یازدهم پس از آن به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ضمن خیر مقدم به مهمان و تشکر از برگزار کنندگان جشنواره به ارائه گزارشی در خصوص جشنواره یازدهم پرداخت.

وی گفت: تعداد فیلم‌ها در این جشنواره از ۵۳۱ فیلم به ۶۱۷ فیلم رسید که با نظر هیئت انتخاب ۵۵ فیلم شامل ۲۸ فیلم بخش داستانی و ۲۷ فیلم بخش مستند به مرحله پایانی راه یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افزود: فیلم‌ها در ۳ روز از ۱۸ تا ۲۰ مرداد اکران شد، نکته مهم این بود که این فیلم ها در تمام شهرستان‌های استان همزمان با مرکز یزد اکران شد.

دبیر یازدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی یزد افزود: از ویژگی‌های جشنواره یازدهم برگزاری طرح طریق الرضا(ع) و هفت باب کارگاه‌های آموزشی و تخصصی و نقد فیلم بود.

تقدیر از هنرمندان پیشکسوت یزد، تقدیر از رسانه های برتر و اعلام اسامی برگزیدگان جشنواره یازدهم و تقدیر از آن ها نیز از برنامه های اختتامیه بود.

اسامی برگزیدگان در دو بخش داستانی و مستند که از سوی هیئت داوارن اعلام شد، به شرح ذیل است:

بخش داستانی:
- جایزه ویژه هیأت داوران به آقای مهدی مرعشی برای فیلم‎های «سفید برفی» و «آقای داوینچی».

- جایزه سوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی به صورت مشترک تقدیم می‌شود به خانم مریم اسمی خانی برای فیلم «باد هر وقت که بخواهد می‎وزد» و آقای امیر سهیل شریفی برای فیلم «دیدن».

- جایزه دوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی به صورت مشترک تقدیم می‌شود به آقای کمال پرناک برای فیلم «هستی» و داوود خیام برای فیلم «چله».

- جایزه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می‎شود به آقای کریم لک‎زاده برای فیلم «قمارباز».

بخش مستند:
- جایزه سوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می‌شود به آقای مهدی حیدری برای فیلم «ده، چهار و نیم، سه و نیم».

- جایزه دوم: دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می‌شود به آقای علیرضا دهقان برای فیلم «اوسیا».
این مستند روایت قنات «زارچ» طولانی ترین قنات دنیا است که به دليل ورود جريان فاضلاب، مورد تهديد واقع شده است.

- جایزه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تقدیم می‎شود به خانم هانیه یوسفیان برای فیلم «پدر، مادر، علی، رضا و من».
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما