چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴
کد مطلب : ۱۰۳۹۶

برگزیدگان جشنواره پویانمایی رضوی در گلستان معرفی شدند

۰
برگزیدگان جشنواره پویانمایی رضوی در گلستان معرفی شدند
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «سینما تجربی»، در ابتدای این مراسم صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط خدام بارگاه ملکوتی آن حضرت قرائت شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ادامه مراسم ضمن خوش آمد گویی، گفت: استان گلستان طی هفت ساله گذشته میزبان جشنواره پویانمایی رضوی بود و امسال نیز هشتمین سال میزبانی را پشت سر گذارند.

حجت الاسلام علی اصغر فضیلت تصریح کرد: در سال‌های گذشته این جشنواره فقط با نام جشنواره پویانمایی رضوی برگزار می شد اما امسال با نام جشنواره پویانمایی نبوی، علوی، رضوی برگزار می شود و علت نام گذاری این جشنواره به نام نبوی علوی رضوی این است که به تغییر رفتار جامعه متناسب با سیره معصومین کمک کرده باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان افزود: جشنواره از دو بخش تشکیل شده بود که در بخش اصلی شاهد مسابقه فیلم کوتاه انیمیشن و فیلم نامه ها بودیم و بخش جانبی شامل موضوعات مختلف مانند نشست، کارگاه آموزشی، نمایشگاه هنری، نمایش انیمیشن های برگزیده هفت دوره قبلی و انیمیشن های برتربود.

حجت الاسلام فضیلت گفت: تعداد آثارارسال شده به دبیرخانه جشنواره ۹۲ اثر است که از این تعداد ۴۹ فیلم انیمیشن و ۴۳ فیلم نامه است؛ پس از داوری اولیه روی ۹۲ اثر۳۲ فیلم و۳۶ فیلمنامه به بخش مسابقه راه پیدا کرد و در نهایت پنج فیلم برگزیده و سه فیلم نامه انتخاب شدند.

مدیرکل دفترهماهنگی امور استان های ارشاد سخنران بعدی بود و فلسفه وجودی جشنواره رضوی را انعکاس خوبی ها، مفاهیم انسانی، شاخص های متعالی توسط زبان هنر به جامعه عنوان کرد.

محمدمهدی احمدی با اشاره به اینکه تاثیر زبان هنر برای انتقال مفاهیم بیشتر از زبان خطابه تاثیر دارد، گفت: اگر برای انتقال ارزش ها از زبان هنر استفاده کنیم به راحتی به نتیجه مطلوب می رسیم.

در ادامه مراسم افراد برگزیده هشتمین جشنواره پویانمایی رضوی به شرح زیر معرفی شدند.

بخش فیلم

نفر اول: اصغر صفار و عباس جلالی یکتا کارگردان فیلم «قفل» برنده تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ هشت میلیون تومان هدیه نقدی

نفر دوم: ستاره شفیعی پور، کارگردان فیلم «پنجره فولاد» برنده دیپلم افتخار و مبلغ ۶ میلیون تومان هدیه نقدی

نفر سوم: حسن خراسانی، کارگردان فیلم «پول سیاه» برنده دیپلم افتخار و مبلغ چهار میلیون تومان هدیه نقدی

جایزه بهترین فضاسازی و متحرک سازی: سروش یوسفی و الیاس عیدی بابت فیلم «میزبان خورشید» برنده دیپلم افتخار و مبلغ دو میلیون تومان هدیه نقدی

جایزه ویژه هیئت داوران در حمایت از فیلمسازان استان گلستان به آقای رضا صفی کارگردان فیلم «برای خواهرم» تعلق گرفت

بخش فیلمنامه:

نفر اول: علی عزیزی برنده تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان هدیه نقدی برای فیلمنامه «گمشده»

نفر دوم: رضا بسطامی برنده دیپلم افتخار و مبلغ یک میلیون تومان هدیه نقدی برای فیلمنامه «باران»

نفر سوم: کریم دیلمی، برنده دیپلم افتخار و مبلغ یک میلیون تومان هدیه نقدی برای فیلمنامه هشتمین «بهار نوشته»

لازم به ذکر است در پایان مراسم اختتامیه از تمبریادبود هشتمین جشنواره پویانمایی رونمایی شد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما